Współpraca z Uniwersytetem Warszawskim

uniwersytet warszawski

We are growing from strength to strength 🙂

Nasze Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące Regent College nawiązało właśnie współpracę z Wydziałem Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Już w maju nasi uczniowie mogą brać udział kursach ekonomii i języka angielskiego przygotowanych przez akademicką kadrę UW i zdobyć certyfikat poświadczający nabyte umiejętności i wiedzę.

W trakcie kursów uczestnicy zapoznają się m.in. z przydatnością analizy ekonomicznej w naukach społecznych i w codziennym życiu oraz wykonają eksperymenty i analizy w paradygmatach teorii ekonomicznej. Z kolei w trakcie kursu anglojęzycznego poruszane będą m.in. zagadnienia globalizmu i kulturoznawstwa, uczniowie rozwijać będą zdolność krytycznego myślenia, stawiania hipotez i wyciągania wniosków, poszerzą słownictwo i rozwiną umiejętności rozumienia.

Uniwersytet Warszawski to kolejna, po Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, uczelnia z którą współpracujemy, dając naszym licealistom przedsmak studiów wyższych.