Wiosenny Turniej Szachowy

We wtorek 26 marca w Liceum Regent po raz kolejny zebrali się najlepsi szachiści naszej podstawówki oraz liceum.

W wiosennym turnieju szachowym na dystansie 9 rund zagrało 20 uczniów w tym aż sześcioro z kategoriami szachowymi. Rywalizacja jak zwykle była zacięta od pierwszej do ostatniej rundy, ale już od początku do samego końca liderem pozostał Wojciech Bernaszuk z klasy maturalnej, który „oddał” na całym dystansie tylko jeden remis i pokonał w bezpośrednim boju srebrnego medalistę (triumfatora poprzednich dwóch naszych turniejów) Krzysztofa Bernasa z klasy 5SP. Na trzecim miejscu niespodziewanie, ale zasłużenie znalazł się Jakub Stasiek z 2 klasy licealnej, który zdobył punktów 6. Najlepszą szachistką ponownie okazała się Maja Nicpoń ze świeżo upieczoną IV kategorią szachową (brawa!). W kategorii uczniów podstawówki klas 1-3 zwyciężył Ignacy Polak z dorobkiem 5 punktów, a tuż za nim uplasował się, zdobywszy 4 punkty, Konstanty Wroński. Miłą niespodzianką był udany występ turniejowego debiutanta – Marcela Derkowskiego, również z klasy 2 SP. Był to jego pierwszy turniej i na pewno zaliczyć może go do udanych, ponieważ ‘deptał po piętach’ swoim doświadczonym rówieśnikom.

Zwycięzcom Pan Dyrektor Marek Goerick wręczył nagrody książkowe i dyplomy, a my już szykujemy się do kolejnego takiego turnieju w Regencie w maju, chociaż nasi zawodnicy zapewne staną w szranki w elbląskich turniejach już w kwietniu. 

Trzymamy za nich kciuki!

Szczegółowe wyniki końcowe znajdziemy w załączonej tabeli. Zapraszamy do fotorelacji.