Szkoły Regent

szkoły regent

Regent College International Schools – Szkoły Międzynarodowe Regent College – to instytucja z długą historią.

Na Regent College składają się dziś:

Szkoły Regent wyrosły przy działającym od 2002 roku Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych – uczelni wyższej, która wykształciła ponad 700 nauczycieli języka angielskiego. Posiadamy uprawnienia szkół publicznych i jesteśmy finansowani z dotacji państwowej i czesnego.

Nasza siedziba mieści się w eleganckim budynku przy ulicy Królewieckiej 100 w Elblągu, a sale lekcyjne liceum zajmują również budynek przy ulicy Królewieckiej 96.

Co nas wyróżnia?

Nasza szkoła jest szkołą kameralną, ambitną i przyjazną, w której celem jest kształcenie elokwentnych, otwartych na świat, odpowiedzialnych, pewnych siebie i dbających o innych młodych ludzi. Ze znakomitą kadrą nauczycielską, bogatym programem (w tym programem międzynarodowym i maturą międzynarodową), świetną bazą i przy współpracy z rodzicami tworzymy prawdziwie stymulujące środowisko edukacyjne, w którym uczy się zarówno młodzież polska, jak i uczniowie zagraniczni. 

Dlaczego Regent College?

  • klasy liczą średnio 16-18 osób,
  • zapewniamy indywidualne podejście do uczniów, wspieramy ich rozwój intelektualny, emocjonalny i rozwijanie zainteresowań;
  • jesteśmy specjalistami w nauczaniu języków obcych; wśród oferowanych przez nas języków znajduje się angielski, niemiecki, francuski i hiszpański;
  • jesteśmy jedyną szkołą w regionie, w której zajęć z języka angielskiego prowadzą również native speakerzy;
  • jako jedyna szkoła w północno-wschodniej Polsce posiadamy status międzynarodowej szkoły Cambridge – Cambridge International School i realizujemy od września 2019 roku unikalny program Cambridge International Education oraz przygotowujemy do matury międzynardowej.