Biblioteka

biblioteka regent college

Nasza biblioteka

Wchodzący do naszej biblioteki mogą odnieść wrażenie, że przenieśli się do gabinetu prawdziwego pisarza. W przytulnej przestrzeni eleganckie półki uginają się pod ciężarem bogatego księgozbioru, na który składają się tytuły polskie i angielskie: lektury, słowniki, poradniki, literatura popularnonaukowa, literatura dla dzieci i młodzieży oraz literatura metodyczna dla nauczycieli. Stół ze stojącymi przy nim stylowymi skórzanymi fotelami służy jako dodatkowa przestrzeń do nauki, a panie bibliotekarki zawsze chętnie służą pomocą i czytelniczą poradą.

Godziny pracy

 

Dzień

Godziny funkcjonowania

Poniedziałek

11.00- 13.45

Wtorek

11.00- 13.45

Środa

11.00- 13.45

Czwartek

11.00- 13.45

Piątek

11.00- 13.45

Regulamin

Kontakt

Adres do korespondencji:

Biblioteka Regent College

ul. Królewiecka 100

82-300 Elbląg

Adres email:

biblioteka@regent.edu.pl

 

Zbiory

Zbiory biblioteczne udostępniane są uczniom, nauczycielom i rodzicom (w zakresie wyznaczonym potrzebami pedagogizacji).  Do wypożyczania do domu udostępniamy lektury, tytuły literatury pięknej i popularnonaukowej, a na miejscu korzystać można z księgozbioru podręcznego, czasopism i słowników.

Aktualnie w swoich zbiorach posiada również ponad 1000 książek z zakresu literatury pięknej i popularnonaukowej w języku angielskim.

W ramach zajęć bibliotecznych organizowane są m.in. spotkania autorskie z poetami i pisarzami z Polski i spoza jej granic.

Katalog on-line biblioteki Regent College

Biblioteka pracuje w oparciu o system komputerowy Mol Net+, co umożliwia właściwy komfort w korzystaniu z funkcji informacyjnej biblioteki i dostęp do naszego katalogu online.
On-line