Zwycięzcy III edycji Olimpiady Cambridge Challenge

Nadal przeżywamy ogromne emocje jakich dostarczył nam dzisiejszy (20.04.2024) II etap finału Olimpiady Cambridge Challenge 2024!

W Międzynarodowym Liceum Regent gościliśmy finałową trzydziestkę uczniów, która zmierzyła się z Olimpiadą z języka angielskiego i wiedzy o Wielkiej Brytanii.

Aby dostać się do ścisłego finału uczniowie przeszli przez etap szkolny, w którym wystartowało ponad 1800 uczniów.  Następnie uczestniczyli w pierwszym etapie finału, do którego zakwalifikowało się 200 uczniów. W drugim etapie finału, trzydziestka uczniów przystąpiła zarówno do części pisemnej jak i ustnej z udziałem native speakera.

Uczniom i nauczycielom dziękujemy za ciężką pracę włożoną w przygotowanie do Olimpiady. Finaliści rewelacyjnie poradzili sobie z testem i etapem ustnym.

W Olimpiadzie brali udział uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, a także mazowieckiego. Niektórzy uczestnicy pokonali kilkaset kilometrów, aby dotrzeć na naszą Olimpiadę, tym bardziej dziękujemy za 100% frekwencję na dzisiejszym finale!

Z przyjemnością przekazujemy informację o zwycięzcach Olimpiady Cambridge Challenge 2024:

I miejsce, nagrodzone wycieczką do Londynu oraz stypendium naukowe (50% obniżenie czesnego do Liceum Międzynarodowego Regent) zdobyła:

Maja Wojterska (Szkoła Podstawowa nr 26 w Gdyni, nauczyciel Pani Alicja Jank)

II miejsce, nagrodzone tabletem oraz stypendium naukowe (50% obniżenie czesnego do Liceum Międzynarodowego Regent) zdobył:

Jan Garbarczyk (Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie, nauczyciel Pani Lilla Poncyliusz-Guranowska)

III miejsce, nagrodzone tabletem oraz stypendium naukowe (50% obniżenie czesnego do Liceum Międzynarodowego Regent) zdobyła:

Małgorzata Szyszkowska (Szkoła Podstawowa nr 12 im. Michała Kajki w Elblągu, nauczyciel Pani Agata Siedlecka)

W Olimpiadzie przyznano również wyróżnienie dla najlepszego ucznia z klasy 7, także nagrodzone wycieczką do Londynu. Zwycięzcą w tej kategorii został:

Miłosz Matracki (Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie, nauczyciel Pani Aleksandra Krawczyk-Majchrzyk)

Nagrody (w postaci bonów podarunkowych do Empiku o wartości 500 zł) przyznaliśmy również nauczycielowi i szkole zwycięzcy Olimpiady, które otrzymują Pani Alicja Jank oraz Szkoła Podstawowa nr 26 w Gdyni.

Gratulujemy zwycięzcom, finalistom drugiego etapu i wszystkich uczestnikom Olimpiady. Życzymy dalszych sukcesów!