Szachowy Turniej Treningowy

W piątek (14.04.) odbył się pierwszy Turniej Treningowy dla uczniów naszej szkoły.

Graliśmy systemem szwajcarskim, w którym każdy z zawodników gra ze sobą tylko raz w przeciągu całego turnieju, a zwycięzcą zostaje zawodnik, który zdobył największą ilość punktów. Rundy trwały po 15 minut. 

Pierwsze miejsce zajął Jakub Jankowskiuczeń klasy I LO zdobywając aż 6 punktów na 7. Drugie miejsce zdobył Franciszek Olechnowicz (II LO) z wynikiem 5,5/7. Szymon Drop z klasy ósmej SP zamknął podium z 5 punktami. 

W tym miejscu warto pochwalić najmłodszych szachistów. Zapewne było to dla nich nie lada wyzwaniem grać z kolegami z liceum. Najlepszym zawodnikiem szkoły podstawowej z klas 1-3 okazał się Konstanty Wroński zdobywając 4 punkty. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za sportową postawę. Z przyjemnością obserwujemy Wasze postępy.

Gratulacje! Do zobaczenia na kolejnych rozgrywkach.

Zapraszamy do fotorelacji.