Zwycięzcy II edycji Cambridge Challenge

Zwycięzcy II edycji Cambridge Challenge

W sobotę (22.04) odbył się II etap finału Olimpiady Cambridge Challenge. Zdecydowanie był to dzień, który dostarczył nam dużo emocji i powodów do radości. Jesteśmy dumni, iż kolejny raz mogliśmy gościć w naszej szkole tak zdolną i ambitną młodzież.

Uczniowie wykazali się imponującą wiedzą nie tylko z zakresu gramatyki i znajomości słownictwa, ale również historii i kultury Wielkiej Brytanii. Aby dotrzeć do drugiego etapu finału Olimpiady, finaliści zmierzyli się z etapem szkolnym, w którym uczestniczyło ponad 1500 uczestników z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Następnie, zwyciężyli w pierwszym etapie finału, w którym startowało prawie 150 finalistów. Finałowa trzynastka, podczas ścisłego finału świetnie poradziła sobie z testem oraz częścią ustną. Uczniowie, bez najmniejszego problemu odpowiadali na pytania naszego native speakera.

Z przyjemnością przekazujemy informację o zwycięzcach Olimpiady Cambridge Challenge 2023.

  • I miejsce, nagrodzone wycieczką do Londynu zdobył:

Mikołaj Stachowiak (Amerykańska Szkoła Podstawowa z Wykładowym Językiem Angielskim, nauczyciel – Pani Barbara Twells)

  • II miejsce, nagrodzone tabletem zdobył:

Antoni Kostrzewa (Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Suszu, nauczyciel – Pani Anna Kuchnio)

  • III miejsce, nagrodzone tabletem, zdobyła:

Hanna Cybulska (Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów, nauczyciel – Angelika Baas)

zwycięzcy cambridge challenge

W Olimpiadzie przyznano również wyróżnienie dla najlepszego ucznia z klasy 7, także nagrodzone wycieczką do Londynu. Zwycięzcą w tej kategorii został:

Antoni Kostrzewa (Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Suszu, nauczyciel – Pani Anna Kuchnio).

Nagrody (w postaci tabletów) przyznaliśmy również nauczycielowi i szkole zwycięzcy Olimpiady, które otrzymują – Pani Barbara Twells i Amerykańska Amerykańska Szkoła Podstawowa z Wykładowym Językiem Angielskim w Gdyni.

Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim finalistom drugiego etapu i życzymy dalszych sukcesów.

Serdecznie dziękujemy również wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom.

Dziękujemy Pani Joannie Podolskiej i Pani Marcie Szweda za perfekcyjne przygotowanie tegorocznej olimpiady Cambridge Challenge. Słowa podziękowania kierujemy także do Pani Rachel Leistra.

mgr Joanna Podolska
Organizator Cambridge Challenege 2023
Email
mgr Marta Szweda
Organizator Cambridge Challenege 2023
Mój email
Rachel Leistra, B.A.
Egzaminator
Mój email