Styczniowy Turniej Szachowy

styczniowy turniej szachowy

Szachowym akcentem kończy się tym razem I semestr w naszej szkole, ponieważ dziś, w środę 17 stycznia 2024 roku, odbył się w budynku liceum turniej dla uczniów Regenta. 

Zawody zgromadziły 19 najlepszych szachistów i szachistek z podstawówki i liceum, którzy na dystansie 9 rund zmagali się o nagrody książkowe oraz oczywiście splendor i sławę, która nie przemija. Mimo ograniczonego do 10 minut tempa gry nasi uczestnicy stanęli na wysokości zadania – oglądaliśmy wiele ciekawych, ostrych pojedynków, kombinacji i niespodziewanych zwrotów akcji. Nasi faworyci posiadający III kategorię szachową nie zawiedli i tym razem, pewnie dzieląc między siebie miejsca na podium: zwyciężył Krzyś Bernas z klasy 5 SP, który utracił po drodze tylko pół punkta ze zdobywcą srebra – Franciszkiem Olechnowiczem z klasy 3 LO (7 pkt / 9 partii). Brąz w zawodach zdobył nieoczekiwanie debiutant, Mateusz Martewicz z klasy 2 LO, który świetną grą sprawił parę niespodzianek. 

Tuż za podium okazał się dzisiaj zeszłoroczny triumfator Jakub Jankowski, który również miał 6 punktów, ale słabszą punktację pomocniczą. Tuż za nimi na miejscu 5. turniej ukończyła nasza najsilniejsza szachistka, Maja Nicpoń z klasy 6, która ten występ na pewno zalicza do udanych. Interesujące partie rozgrywali również trzej inni, rzadko goszczący do tej pory na turniejach wielbiciele szachów z 1 klasy liceum programu Cambridge: Brunon Goerick (który o mały włos nie wygrał ze zwycięzcą turnieju), Filip Rogowski a także Georgii Sushchevich. W kategorii uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej walka była jak zwykle bardzo zacięta – młodsi adepci królewskiej gry śmiało stawiali czoła licealistom, a najbardziej dał się starszym uczniom we znaki Ignacy Polak, który zdobył aż 5 pkt i uplasował sie na miejscu 9. 

Turniej zaliczamy do udanych, ale już od jutra kontynuujemy przygotowania do zawodów wiosennych z myślą o zdobywaniu wyższych kategorii szachowych i cennych medali w rozgrywkach szkolnych na elbląskiej arenie.

styczniowy turniej szachowy