Nasz szachowy trener trzecim szachistą województwa!

trener szachowy

W ubiegłą sobotę w Olsztynie pod patronatem Wojewody Artura Chojeckiego rozegrane zostały 1. Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego Pracowników Oświaty i Nauki w szachach.

W eleganckiej sali Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych do walki stanęło 42 szachistów. Mistrzostwa rozegrano na dystansie 7 rund tempem 10 minut na partię z dodawaniem 5 sekund po każdym posunięciu. Walka była bardzo zacięta i do samego końca nie było wiadomo, kto zatryumfuje. 

Ostatecznie złoto wywalczył wykładowca Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego dr Rafał Kaźmierczak (wykładowca Wydziału Geoinżynierii), który zdobył 6 punktów z 7 partii (+5=2-0). Tuż za nim na podium znaleźli się – na drugim miejscu dr Waldemar Kozłowski z Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM, a na trzecim nasz anglista i instruktor szachowy dr Krzysztof Martowicz, którzy uzyskali po 5.5 punkta (obaj z dorobkiem 5 wygranych, 1 remisem i 1 przegraną).

Gratulujemy serdecznie! 

Trzymamy kciuki za dalsze występy wszystkich reprezentantów Regenta od klasy pierwszej do pedagogów, bo najbliższa okazja już wkrótce! Na czerwiec bowiem zaplanowana została Szachowa Licealiada i nasi uczniowie już zapowiadają walkę o medale.

25 lecie Regent College