mgr Magdalena Ochnio

nauczyciele teachers

mgr Magdalena Ochnio

Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku Oceanografia biologiczna oraz studia magisterskie na Wydziale Biologii UG specjalność Biologia środowiskowa. Posiadam wykształcenie pedagogiczne.

Praca

Jestem nauczycielką biologii i przyrody. Aktywnie udzielam się w życiu szkoły i wspieraniu rozwoju uczniów nie tylko w zakresie wiedzy, ale także umiejętności społecznych i osobistych. Jestem koordynatorką programu Laboratoria
przyszłości.

Zainteresowania

Moje zainteresowania naukowe koncentrują się głównie na poznawaniu neurobiologicznych i neurodydaktycznych mechanizmów uczenia się. Jestem zafascynowana odkrywaniem nowych aspektów w tych dziedzinach oraz rozwijaniem swojej wiedzy na ich temat.

Hobby

Poza nauką, interesuję się naturą, fryzjerstwem oraz nowinkami technologicznymi. Uwielbiam też wspinaczki górskie i długie spacery. To moje ucieczki od codzienności i sposób na relaks.

Cytat

Jednym z moich ulubionych cytatów jest: “Nauka bez miłości to tylko informacja; nauka z miłością to transformacja.”

– Osho.

Myśl ta wskazuje na istotę nawiązywania głębszych, emocjonalnych połączeń z przedmiotem nauki oraz na rolę zaangażowania emocjonalnego w procesie uczenia się i rozwoju osobistego. Innymi słowy, miłość do tego, co się robi, może być kluczem do prawdziwej transformacji i rozwoju.

Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie mojej notatki. Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub chcecie porozmawiać, zawsze jestem otwarta na rozmowę.