Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

poczecie roku szkolnego 2021 2022

Opening ceremony of the 2021/2022 school year

Pierwszy dzwonek tuż tuż!

Zapraszamy serdecznie wszystkich Uczniów, Nauczycieli  i Rodziców uczniów rozpoczynających naukę w Regent College International Schools na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 1 września w Kinie Światowid (plac Kazimierza Jagiellończyka 1).

Klasy 1-5 szkoły podstawowej: godzina 11:30.

Klasy 7-8 szkoły podstawowej i klasy licealne: godzina 13:00.

Klasa 1 liceum po uroczystości przejdzie wraz z wychowawczynią do budynku szkoły.

The first day of school is just around the corner!

We invite all Students, Teachers and Parents of students starting their education at Regent College International Schools to the opening ceremony of the school year on September 1 at the Światowid Cinema (address: plac Kazimierza Jagiellończyka 1).

Grades 1-5 of the primary school: 11:30 a.m.

Grades 7-8 of primary school and high school: 13:00 pm.

After the ceremony grade 1 of high school will go with their class teacher to the school building.