Spektakularny sukces szachowy

W ukończonym ostatnio turnieju szachów klasycznych w SP1 wspaniały wynik uzyskał nasz licealista Franciszek Olechnowicz. Na dystansie 7 rund w grupie głównej zawodów wygrał on aż 6 partii i uległ tylko zwycięzcy turnieju. Miejsce na podium jest o tyle cenniejsze, że dało naszemu szachiście również normę na III kategorię szachową, co plasuje go teraz na pierwszym miejscu w szkole. Bardzo dobre wyniki osiągnęli również Krzyś Bernas z klasy 4SP (5 pkt. na 7, co dało mu 4. miejsce w grupie B) oraz Szymon Drop (4 na 7) w grupie B tych zawodów. 

Cieszy nas zarówno znakomita postawa Franciszka, jak i coraz liczniejszy udział uczniów Regenta w elbląskich rozgrywkach. Przypomnijmy tutaj również, że takie turniejowe doświadczenie zdobywali już w tym roku uczniowie pierwszych dwóch klas podstawówki. 

Czekamy zatem na kolejne zawody, trenujemy na zajęciach w Regent Chess Club, gramy online na lichess.org a tych, którzy jeszcze nie rozpoczęli przygody z tą piękną, królewską grą, serdecznie zapraszamy do naszego klubu!

Aktualna lista najsilniejszych szachistów Regent Chess Club:

  • III kat. – Franciszek Olechnowicz
  • IV kat. – Krzysztof Bernas, Szymon Drop, Wojtek Bernaszuk, Piotr Skiba, Jakub Jankowski, Adam Makowski
  • V kat. – Aleksander Stankiewicz, Maja Nicpoń (najlepsza szachistka w Szkole!)