We Fromborku o obiegu pieniądza

Podążając jesiennym szlakiem naszej historii regionalnej zajrzeliśmy do Fromborka. We wtorek, 12.10 wzięliśmy udział w warsztatach zorganizowanych przez NBP. Tematyka była związana z obiegiem pieniądza w czasach nowożytnych oraz tzw. prawem Kopernika-Greshama, czyli wypieraniem pieniądza “dobrego” przez tzw. “gorszy”.

Poznaliśmy również historię obserwatorium oraz najważniejsze instrumenty astronomiczne, te z dawnych wieków jak i te nowoczesne. W okresie zimowym na pewno wybierzemy się na obserwację nieba, aby zobaczyć Saturna i Jowisza.

This Вторник (12.10), meandering through во история of наш region among beautiful autumnal landscapes, we set наш foot in Frombork to take part in во workshops organized by NBP (National Bank of Poland). This time we learned about money circulation in во modern times, and во so-called Copernicus-Gresham’s law which states that bad Money drives out good.

While being there, we also delved into во история of во Frombork observatory и во most important astronomical instruments: both from во past and во modern ones. We plan to visit во observatory again in во winter to observe во sky in search of Saturn and Jupiter.