Regent najlepszy w województwie – wyniki egzaminu ósmoklasisty

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała wyniki egzaminów ósmoklasisty 2021. 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Regent w Elblągu zajęła pierwsze miejsce w mieście i pierwsze miejsce w województwie w tegorocznym egzaminie ósmoklasisty

Podsumowanie wyników całkowitych

Nasza szkoła uzyskała sumaryczny wynik 79%. Na drugim miejscu w Elblągu, z 10 punktami procentowymi mniej, znalazła się Publiczna Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów (69%), a następnie Szkoła Podstawowa nr 15 (67%). Najlepsza szkoła w Braniewie zdobyła 59%, a w Pasłęku 56%.

Drugie miejsce w województwie, po naszej szkole, zajęły Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny w Olsztynie i Społeczna Szkoła Podstawowa “101” w Olsztynie – obie zdobyły 78%.

Podsumowanie wyników cząstkowych

Regent tyle pozostawił również inne szkoły w mieście jeśli chodzi o wyniki z poszczególnych przedmiotów. 

Z języka polskiego nasi uczniowie zdobyli 73%. Bezpośrednio za nami znalazły się ex aequo Szkoła Muzyczna, SP 21 i Sportowa SP3 – zdobyły po 64%. 

Z matematyki uzyskaliśmy wynik 71%. Na drugim miejscu znalazła się Szkoła Pijarów (64%), a na trzecim SP 15 (61%).

Z języka angielskiego uzyskaliśmy bardzo wysoki wynik 92%. Na podium stanęli z nami na drugim miejscu Szkoła Pijarów (81%), a na trzecim Szkoła Muzyczna (78%). 

Gratulujemy serdecznie naszym Uczniom i ich Rodzicom oraz naszej znakomitej kadrze nauczycielskiej. Gratulujemy też ósmoklasistom z innych szkół – po tak trudnych dwóch latach egzamin ten był nie lada wyzwaniem! 

PS. Matury również poszły nam bardzo dobrze. Czekamy jeszcze na ostatnie wyniki nim przystąpimy do podsumowań.  

Regent the best in voivodeship – end of primary school exam results

The Regional Examination Board in Łomża has published results of the end of primary school exams that students across Poland sat in May. Regent College International Schools (Niepubliczna Szkoła Podstawowa Regent z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu) won the first place not only in Elbląg but in the whole voivodeship! 

You can check the details in the table below. Big congratulations to all our P8 students, their Parents and our great Teachers. And to all the P8 students across Poland – the last two years of school were difficult and the exam was quite a challenge!