Ranking „Perspektyw”. Gdzie Regent? – pytacie

ranking perspektyw

„Perspektywy” opublikowały w tym tygodniu swój prestiżowy ranking szkół. Gratulujemy serdecznie wszystkim liceom elbląskim, które się w nim znalazły – II LO, I LO,  III LO i LO Zakonu Pijarów.

Dlaczego nie ma w tym rankingu Regenta? Był przecież w roku minionym i to na 2 miejscu w mieście i 9 w województwie! https://liceum.regent.edu.pl/elementor-1306/

Jak tłumaczą same „Perspektywy” (zob. zasady przygotowania rankingu https://licea.perspektywy.pl/2022/methodology/ranking-liceow-ogolnoksztalcacych-2022-metodologia), ranking uwzględnia szkoły, w których w maju 2021 roku zdawało maturę minimum 12 maturzystów. W Międzynarodowym LO Regent w zeszłym roku egzamin dojrzałości zdawało 9 osób i tylko z tego powodu nie zostaliśmy wzięci pod uwagę.

Jak bowiem pisaliśmy wcześniej (https://liceum.regent.edu.pl/sukces-naszych-maturzystow/), z dostępnych statystyk OKE Łomża wynika, że w 2021 roku maturzyści Regent College uplasowali się na drugim miejscu w mieście, a z języka angielskiego – tradycyjnie już – zajęli pierwsze miejsce w Elblągu i drugie w województwie warmińsko-mazurskim. To matury są dla “Perspektyw” głównym kryterium. Nasz wynik gwarantowałby zatem z pewnością również w tym roku miejsce na szczycie najlepszych liceów w mieście i regionie w ich rankingu. 

Choć w tym roku bez oficjalnego certyfikatu, mamy wszelkie podstawy, by zaliczać się do najlepszych 😊