We Fromborku o obiegu pieniądza

Podążając jesiennym szlakiem naszej historii regionalnej zajrzeliśmy do Fromborka. We wtorek, 12.10 wzięliśmy udział w warsztatach zorganizowanych przez NBP. Tematyka była związana z obiegiem pieniądza w czasach nowożytnych oraz tzw. prawem Kopernika-Greshama, czyli wypieraniem pieniądza “dobrego” przez tzw. “gorszy”.

Poznaliśmy również historię obserwatorium oraz najważniejsze instrumenty astronomiczne, te z dawnych wieków jak i te nowoczesne. W okresie zimowym na pewno wybierzemy się na obserwację nieba, aby zobaczyć Saturna i Jowisza.

This Wtorek (12.10), meandering through w historia of nasz region among beautiful autumnal landscapes, we set nasz foot in Frombork to take part in w workshops organized by NBP (National Bank of Poland). This time we learned about money circulation in w modern times, and w so-called Copernicus-Gresham’s law which states that bad Money drives out good.

While being there, we also delved into w historia of w Frombork observatory oraz w most important astronomical instruments: both z w past and w modern ones. We plan to visit w observatory again in w winter to observe w sky in search of Saturn and Jupiter.