Zwycięzcy I edycji Olimpiady Cambridge Challenge

olimpiada języka angielskiego

Sobotni finał dostarczył nam ogrom emocji i wzruszeń. Laureaci Olimpiady zaimponowali nam poziomem swoich umiejętności językowych, zarówno w części pisemnej jak i ustnej. Droga do drugiego etapu finału zdecydowanie nie była łatwa i wymagała od uczestników dużego zaangażowania.  Uczniowie przeszli przez etap szkolny, w którym brało udział ponad 1000 uczniów z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.  Następnie zwyciężyli w zmaganiach w  pierwszym etapie finału, w którym uczestniczyło prawie 150 osób.  Rywalizacja w drugim etapie finału była wyjątkowo zacięta. Zwycięzcy uzyskali taką samą liczbę punktów, a o zdobytych miejscach zadecydował wynik z poprzedniego etapu konkursu.

Więcej o olimpiadzie możecie dowiedzieć się na jej stronie: https://liceum.regent.edu.pl/olimpiada/

Zwycięzcy 1 edycji Olimpiady Cambridge Challenge:

I miejsce, nagrodzone wycieczką do Londynu zdobyła:

Maria Gajdamowicz  (Szkoła English Academy w Łęgajnach, nauczyciel – Pani Aleksandra Klonowska)

olimpiada języka angielskiego

II miejsce, nagrodzone tabletem zdobył:

Kacper Pomianowski (Szkoła Podstawowa w Sadlinkach, nauczyciel – Pani Ewa Prokuska)

olimpiada języka angielskiego

III miejsce, nagrodzone tabletem zdobyła:

Aleksandra Plichta (Szkoła Podstawowa w Sadlinkach, nauczyciel – Pani Ewa Prokuska)

olimpiada języka angielskiego

W konkursie przyznano też wyróżnienie dla najlepszego ucznia z klasy 7, również nagrodzone wycieczką do Londynu. Zwycięzcą w tej kategorii został:

Michał Grzybowski (Szkoła Podstawowa nr 21 w Elblągu, nauczyciel – Pani Elżbieta Szemioto-Jasińska)

Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim laureatom drugiego etapu i życzymy dalszych sukcesów.

Serdecznie dziękujemy również wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom.

Równolegle poza głównym konkursem rywalizowali uczniowie klasy 7 i 8 Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Regent College w Elblągu.

Laureatami olimpiady zostali:

• Pierwsze miejsce uzyskała Kinga Borysiewicz z klasy 8 wygrywając wycieczkę do Londynu,
  • Drugie miejsce zdobyła Lena Judzińska z klasy 8,
  • Trzecie miejsce zdobył Bruno Goerick z klasy 7.

Nie zapomnijcie o kolejnych rundach konkursu London Challenge, który odbywa się on-line.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauką w Międzynarodowym Liceum Regent College, w którym realizowany jest program polski i międzynarodowy na dni otwarte szkoły, które odbędą się 6 maja 2022 r.

Więcej informacji znajduję się w poście pod linkiem: https://liceum.regent.edu.pl/dzien-otwarty-liceum-6-05-2022-godz-16-00/

Zdjęcia z 2 etapu finału znajdują się na dole strony, montujemy także film.

W tym momencie zapraszamy do obejrzenia materiału z 1 etapu konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii i języka angielskiego – Cambridge Challenge 2022.