Nowe możliwości dla licealistów

Współczesny świat wyższej edukacji, z ogromną liczbą uniwersytetów, kierunków, specjalizacji, egzaminów wstępnych i zasad aplikowania wydaje się dla większości licealistów bezkresnym oceanem, na którym żeglowanie jest nie lada wyzwaniem.

Aby wesprzeć naszych uczniów Regent College IS wykupił dla wszystkich swoich licealistów znakomitą pomoc w postaci dostępu do portalu Unifrog – bazy uczelni zagranicznych i polskich, gdzie prowadzone są studia z wykładowym językiem angielskim. Platforma pozwala na początku ocenić swoje umiejętności, predyspozycje i cechy charakteru, aby pokierować nas w odpowiednim kierunku. Następnie uczniowie mogą przeszukiwać imponującą bazę danych uczelni z całego świata – wszystkich, które prowadzą kursy w języku angielskim. Z użyciem precyzyjnych filtrów można wybierać z oferty ponad 6000 uczelni (w tym 61 w Polsce), które oferują ponad 50 000 kursów. W wyszukiwaniu sprawdzi się szereg rozmaitych kryteriów: wysokości czesnego, wielkości miasta, zajęć dodatkowych, klubów, typów wsparcia, a nawet informacji na temat pogody w miejscu naszych studiów. Można tworzyć listy ulubionych uczelni, kursów, by je porównywać i na bieżąco modyfikować w zależności od naszych zmieniających się planów i zapatrywań.

Każdy z naszych licealistów, zarówno ci, studiujący w system Cambridge International jak i przygotowujący się do polskiej matury, dostają zupełnie za darmo swoje osobiste konto, na którym można przez cały czas trwania nauki używać rozmaitych narzędzi pomagających w wyborze optymalnego kierunku studiów. Jesteśmy obecnie jedną z zaledwie pięciu szkół średnich w Polsce, które oferują swoim uczniom dostęp do Unifrog. 

We wtorek, 21 maja, na specjalne zaproszenie gościła w murach Regenta przedstawicielka platformy Unifrog, pani Julia Jaworska. Przedstawiła nam w swojej prezentacji ogrom możliwości, jakie otwierają się przed naszymi uczniami. Zademonstrowała ogrom sposobów przeszukiwania informacji, ale też profesjonalne wideo, instrukcje i wskazówki, gdzie obecni studenci oraz doradcy dzielą się radami, jakie studia wybrać, jak się przygotowywać i na co zwracać uwagę przy aplikowaniu. 

Tak kompleksowa pomoc dostępna na wyciągnięcie ręki zmienia diametralnie sytuację uczniów: dostają do ręki dokładną, nieustannie aktualizowaną mapę oraz nowoczesny system nawigacji, dzięki którym trafią do swojego portu przeznaczenia. 

Regent College International Schools gwarantuje swoim uczniom nie tylko wysoki poziom edukacji, lecz również wsparcie w rozwijaniu planów na przyszłość, aby marzenia stawały się rzeczywistością!