Klasa międzynarodowa z międzynarodową maturą w LO Regent College w Elblągu

matura międzynarodowa

Z wielką radością obwieszczamy, że Regent College International Schools w Elblągu poszerza swoją ofertę edukacyjną dla liceum. Już wkrótce otworzymy zatem oficjalnie nabór do klas międzynarodowych z możliwością zdawania matury międzynarodowej! Nabór dotyczyć będzie klasy 1 oraz klasy 3 rozpoczynających naukę od września 2023 roku.

W październiku tego roku, po szczegółowym audycie przeprowadzonym przez Uniwersytet Cambridge, nasza szkoła otrzymała akredytację na prowadzenie kolejnych etapów nauczania w formie klasy międzynarodowej. Na poziomie szkoły podstawowej program  Cambridge International Education wdrażamy już od 4 lat.

Jest to dla nas ogromny zaszczyt, zwieńczający kilka lat wytężonej pracy i starań całego zespołu, aby otworzyć przed uczniami w naszym regionie możliwość realizowania nauki w systemie w pełni anglojęzycznym wraz z możliwością zdawania matury międzynarodowej. 

WYJĄTKOWA OFERTA

Jesteśmy 13 szkołą w Polsce oferującą prestiżowy program Cambridge Upper Secondary i Cambridge Advanced. Częścią programu jest przygotowywanie do rozpoznawanej na całym świecie matury międzynarodowej Cambridge (tzw. AS/A-Level). Jesteśmy ponadto jedyną szkołą Cambridge poza dużym ośrodkiem miejskim i jedyną taką placówką w północno-wschodniej Polsce.

W tej chwili w województwie warmińsko-mazurskim jedyną szkołą oferującą maturę międzynarodową jest 1 LO w Olsztynie. W województwie pomorskim taką szkołą jest III LO w Gdyni i III LO w Gdańsku. We wszystich tych trzech szkołach uczniowie mogą przygotowywać się w trzeciej i czwartej klasie do zdawania matury IB.

CO DALEJ?

Jesteśmy w tej chwili na etapie prowadzenie rozmów z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Mamy nadzieję, że na początku roku 2023 uda nam się dopiąć wszystkich formalności. Wkrótce będziemy więc ogłaszać oficjalne rozpoczęcie naboru do klasy międzynarodowej: na poziomie pierwszej i trzeciej klasy LO od września 2023.

Zapraszamy zatem do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych i informacji na naszej stronie internetowej. Będziemy odpowiadać na pytania dotyczące programu, matury Cambridge oraz informować o wszystkich innych szczegółach.matura międzynarodowa
matura międzynarodowa