Dwa turnieje w Regencie na zakończenie roku   

Tuż przed rozdaniem świadectw w ostatnim tygodniu minionego roku szkolnego udało nam się jeszcze rozegrać dwa osobne turnieje szachowe dla uczniów podstawówki i liceum.

W grupie młodszej w środę 19 czerwca zabrakło dwójki zdecydowanych faworytów: posiadacza III kategorii szachowej Krzysia Bernasa oraz liderki naszych szkolnych szachistek Mai Nicpoń (IV kat.). Pod ich nieobecność walka o miejsca medalowe potoczyła się bardzo interesująco: turniej wygrał z rewelacyjnym, bo aż 100% rezultatem Ignacy Polak, który wyprzedził o punkt Bruna Lewandowskiego oraz Konstantego Wrońskiego z dorobkiem 7 punktów z 9 partii. Najlepszą szachistką okazała się debiutująca w naszych zawodach Hania Żakowska, która zdobyła w gronie starszych aż 3.5pkt.

O miejsca na podium walczyli głównie chłopcy, w tym po raz pierwszy po długiej przerwie od gry Karol Korzeniewski, który podobnie jak Marcel Derkowski i Paweł Jankowiak dzielnie do ostatniej rundy zmagał się o medale.

W czwartkowym turnieju licealistów na starcie stanęło tym razem tylko 6 szachistów, w tym zdecydowany faworyt Franciszek Olechnowicz (III kat.), który wprawdzie pewnie zwyciężył uzyskując 4.5 pkt z 5 partii, ale o włos otarł się o porażkę ze zdobywcą drugiego miejsca Jakubem Staśkiem. Miejsca 3-4 podzielili z jednakową liczbą punktów jego dwaj koledzy z klasy 2LO: Aleksander Stankiewicz i Mateusz Martewicz. 

 

W obu turniejach miejsca na podium dały uczniom atrakcyjne nagrody książkowe – w grupie młodszej były to głównie zagadki, gry i kolorowanki, a w starszej… podręczniki szachowe, bo licealiści w swoich treningach nie ustają i w te wakacje nie raz jeszcze spotkają się przy wirtualnej ‘desce’ na lichess.org przed swoimi komputerami.

 

Nie trzeba być prorokiem, aby z wysokiego poziomu gry naszych uczniów wywróżyć pojawienie się w tym roku nowych kategorii szachowych!

 

Wszystkim szachistom młodszym i starszym gratulujemy wyników, dziękujemy za wiele chwil emocjonujących walk turniejowych i pięknych zwycięstw oraz życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku!

 W galerii poniżej znajdują się fotografie oraz tabele końcowe obu turniejów.